Kalendář akcí Skalka - nastaveni

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1
Zdobení stromečků Náměstí Míru Litvínov
2 3
4 5
Cesta za ČERTEM A MIKULÁŠEM
6 7
Čertovské vystoupení dětí - Náměstí Míru
8 9 10
11 12
Tradiční vánoční zpívání u stromečku
13 14 15
Ozdoba na vánoční stromeček
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kalendář akcí Kaštánek - nastavení

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1
Rozsvícení stromečku - akce s rodiči
2 3
4
DVD Litvínov - Betlémská hvězda
Zdobení vánočního stromečku na náměstí
5
Mikulášská nadílka v MŠ
6
Česko zpívá koledy - návštěva DSS Meziboří
7
Vystoupení na náměstí v Litvínově - Zvídálci a prostředňáčci
8 9 10
11 12 13
Florbal - celá MŠ
14 15 16 17
18 19
Vánoční nadílka v MŠ
20 21 22 23
Vánoční prázdniny
24
Vánoční prázdniny
25
Vánoční prázdniny
26
Vánoční prázdniny
27
Vánoční prázdniny
28
Vánoční prázdniny
29
Vánoční prázdniny
30
Vánoční prázdniny
31
Vánoční prázdniny
Drobečková navigace

Úvod > MŠ Kaštánek > Naše školka Kaštánek

Naše školka Kaštánek

Mateřská škola byla zřízena městem Litvínov jako příspěvková organizace. Od 1. ledna 2002 je právním subjektem dvou mateřských škol (Gorkého 1614 a Bezručova 1712).

MŠ Kaštánek v Bezručově ulici se nachází v blízkosti hlavní silnice a ulice Podkuršnohorská. V okolí jsou jak klasické panelové domy, tak starší zástavba.

MŠ je obklopena zahradou, která je vybavena herními prvky pro rozvoj hrubé motoriky a velkým pískovištěm. Herní prvky jsou postupně doplňovány a obnovovány. Součástí zahrady je také altán, který je vybaven stoly a lavicemi. Zde je možnost zastínění a děti zde mohou stolovat. Je také využíván pro různé tvůrčí aktivity. Zahrada slouží nejen pro volnou hru dětí, ale také pro cílené pohybové aktivity a pro činnosti vyplývající ze školního vzdělávacího programu. Rádi zde vítáme hasiče, ukázky výcviku psů, stejně tak zde trávíme čas s rodiči, např. při Rozsvícení vánočního stromu či Zahradní slavnosti.

V těsné blízkosti je les, který je celoročně využíván pro pobyt dětí venku, k ekologickým aktivitám a ke společným akcím rodičů a dětí.

Informace o naší mateřské škole najdete také na FB - MŠ Kaštánek Litvínov.

Náš cíl

Naším hlavním cílem je přistupovat ke každému dítěti jako k osobnosti a připravit Vaše děti na úspěšný vstup do školy a do života. Naší prioritou je, aby MŠ byla místem pohody, aktivního a radostného poznávání. Snažíme se, abychom profesionálním, ale zároveň laskavým přístupem vybavili děti dovednostmi, které jsou pro život důležité - rozvoj komunikačních schopností, spolupráce s ostatními, ochrana prostředí a zdraví, posilování zdravého sebevědomí aj. 

Nabízíme

Logopedickou péči: každodenní řečové chvilky, individuální i skupinové logopedické cvičení, spolupráce s MŠ Na Skalce, kde je zřízena speciální třída pro děti s logopedickými vadami.

Sportovní aktivity: plavecký výcvik, fotbalový turnaj, cvičení v tělocvičně, výlety do přírody aj.

Odpolední zájmové činnosti: jsou určené pro děti před vstupem do školy tzv. předškoláky, kde si mimo jiné děti zvykají na jiný režim dne. Cílem těchto činností je obohatit děti o specifické dovednosti, které jim pomohou usnadnit přechod z MŠ do ZŠ. 

Přípravu na školu: 

  • Využití IT techniky - tablety, robotické hračky - Bee-Bot - zavádění nových metod do výuky a zároveň získávání povědomí o práci a využití IT technologií, základy programování, rozvoj logického myšlení.
  • Keramika - rozvoj jemné motoriky, rozvoj fantazie.
  • Aktivity zaměřené na celkový rozvoj  - např. koordinace oko - ruka, příprava na psaní, uvolňování ruky, správný úchop psacího náčiní, prostorová orientace, zrakové a sluchové vnímání (prvky ze stimulačního programu pro předškoláky "Maxík).

Individuální konzultace s rodiči: komplexní hodnocení dětí před zápisem do ZŠ